Horské rekreační středisko Vítkovice v Krkonoších se nachází v údolí řeky Jizerky pod majestátní horou Kotlem. První písemná zmínka o obci je z roku 1606. Obec vznikla u železářských a později při sklářských hutích. Zajímavý je barokní kostel Sv. Petra a Pavla z konce 17. století, vedle něhož leží v nadmořské výšce kolem 700 m n.m naše chata.

Na svahu Velkého Jeřábníku se nachází přírodní památka tzv. "skalní okno".

Vítkovice jsou ideálním východiskem pro konání horských túr a cyklistických výletů do oblasti západních a středních Krkonoš. V zimě je oblíbeným lyžařským centrem. Lyžařské středisko Aldrov nabízí vynikající lyžařské podmínky jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Dále je tady lyžařský areál Janova Hora a Vurmovka. Okolí nabízí dobré podmínky i pro běžecké lyžování. Přímo ve Vítkovicích můžete ještě využít tenisové kurty, fotbalové a volejbalové hřiště, krytý plavecký bazén.

Horské rekreační středisko Horní Mísečky je položené v klidné oblasti obce Vítkovice na svazích Medvědína. První bouda tu byla postavena již roku 1642. V současnosti zde lze spatřit zbytky hald hlušiny po rudném průzkumu z poloviny 20. století. Dnes je tady řada rekreačních objektů. Ve skiareálu Horní Mísečky se nachází sjezdové tratě všech obtížností pro náročné i začátečníky. Jsou tady závodní a standardní běžecké tratě. Lanová dráha Medvědín je ideálním spojením Horních Míseček se Špindlerovým Mlýnem. Horními Mísečkami prochází horská silnice z Dolních Štěpanic k Vrbatově boudě. Končí zde též naučná stezka Prameny Labe.

Vítkovický barokní kostel Sv. Petra a Pavla z konce 17. století, vedle něhož leží v nadmořské výšce kolem 700 m n.m naše chata.

Kotel